Siatki przeciw ptakom

Jeżeli masz problem na swoim balkonie z ptakami, które gromadzą się na barierce albo i na samym balkonie, najlepszym rozwiązaniem będzie założenie siatki balkonowej przeciw ptakom. Jest to wygodna, nieszkodliwa i bezpieczna również dla ptaków, metoda pozbycia się ich z balkonu.

Siatka na balkonie jest bardzo skutecznym sposobem odstraszania ptaków i zabezpieczenia balkonu przed nimi. Warto to zrobić, ze względu na roznoszone np. przez gołębie miejskie najróżniejsze wirusy, bakterie i grzyby – ich lista jest dość długa i choroby, które wywołują są naprawdę niebezpieczne dla naszego zdrowia.

To, co gołąb może przynieść Ci dodatkowo na balkon oprócz hałasu i zanieczyszczenia odchodami to np: Aspergiloza, Obrzeżek gołębi, Borelioza, Kryptokokoza, Salmonelloza, Ornitoza, Ptaszyniec, Robaczyce…

Można długo wymieniać roznoszone przez gołębie pasożyty, wirusy czy choroby, ale zamiast tego, lepiej po prostu skutecznie pozbyć się gołębi z balkonu i mieć święty spokój. 🙂

Siatki, które montuję wykonane są z polietylenu lub stali w oplocie, w zależności którą opcję wybierzesz. Dzięki użytym do produkcji materiałom, odporna jest na zróżnicowane warunki atmosferyczne, a tym samym jedna zamontowana siatka posłuży Ci wiele lat, gwarantując czysty balkon i ciszę w domu.

Siatki mogą być montowane także na oknach i również będą działały odstraszająco na wszelkiej maści ptactwo (gołębie, wróble, szpaki, wrony, kruki itp).

Siatka dla kota

Jeżeli posiadasz w domu kota i boisz się, że mógłby skorzystać z balkonu w sposób, z którego Ty wolisz by nie korzystał, tj. wyskoczyć albo spaść, mogę zamontować Ci siatkę dla kota, popularnie zwaną „kocia siatka”.

Działa ona w dokładnie taki sam sposób jak siatki przeciw ptakom, tylko w drugą stronę. Oznacza to, że Twój kot może po jej zamontowaniu, swobodnie przechadzać się po balkonie, nawet kiedy nie ma Cię w domu. A Ty nie umierasz ze strachu w tym czasie, czy na pewno znajduje się jeszcze na balkonie, czy może już pod… 😉 Kocia siatka jest szczególnie przydatna, jeśli mieszkasz na jakimś wysokim piętrze.

Siatkę dla kota mogę zamontować, tak samo jak siatki przeciw ptakom, czyli również na oknach. Umożliwia Ci to otworzenie okna bez konieczności ciągłego sprawdzania, czy Twój kot wylegując się na parapecie przez przypadek nie spadnie.

Siatka jest bardzo wytrzymała i wytrzyma nacisk wywołany ciężarem kotów nawet dużych ras.


Pamiętaj: siatka na ptaki czy siatka dla kota nie zapewnia „przy okazji” bezpieczeństwa Twojemu mieszkaniu w taki sposób, jak np. kraty czy rolety antywłamaniowe. Jeżeli mieszkasz na parterze, to każdy złodziej wyposażony choćby w nożyce do cięcia drutu, poradzi sobie z taką siatką w ciągu kilku chwil. Jeżeli zależy Ci na podniesieniu bezpieczeństwa samego mieszkania, zamontuj jakieś solidne kraty bądź rolety antywłamaniowe z atestami. Info dodane, ze względu na kilka ostatnich zapytań. 😀

Usługi alpinistyczne i prace wysokościowe Warszawa