Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie – zapchana rura dachowa – do kogo zgłosić się po pomoc? Skuteczne udrożnienie rynny znajdującej się na wielopiętrowym budynku miejskim, warto powierzyć specjalistom prowadzącym pracę na wysokościach.

Nagromadzone liście, jak również pozostałości gniazd zakładanych przez ptaki, mogą spowodować niedrożność rynien. Problem ten wiąże się z poważnymi konsekwencjami, ponieważ rynna dachowa służy do odprowadzania wody, będącej wynikiem opadów atmosferycznych.

Stanowi ona również ochronę elewacji i ścian przed działaniem wilgoci. Regularne usuwanie zanieczyszczeń z zapchanej rynny dachowej, warto powierzyć specjalistom zatrudnionym w naszej firmie. Prowadzone przez nich prace wysokościowe dotyczą, zarówno kamienic miejskich, jak i wielopiętrowych budynków mieszkalnych.

W trakcie wykonywanych swoich rutynowych działań alpinista przemysłowy może oczyścić także luki, łączniki i okolice wlotów rynien. Osoba świadcząca usługi alpinistyczne Warszawa sprawdza również drożność systemu rynnowego poprzez kontrolę odpływu.

W przypadku, gdy wlana do niego woda nie wypływa z rynien spustowych lub dzieje się to w znikomym stopniu, oczyszczanie rynien jest powtarzane, aż do osiągnięcia pożądanego rezultatu.

Zapchana rynna dachowa – do kogo zgłosić się po pomoc? – wsparcie alpinistów przemysłowych

Usuwanie zanieczyszczeń z systemu rynien dachowych to działanie, którego nie należy wykonywać samodzielnie, nie tylko z uwagi na ryzyko upadku z wysokości.

Wejście na dach wysokiej kamienicy czy kilku kondygnacyjnego budynku mieszkalnego wymaga dużego doświadczenia, jak również posiadania odpowiedniego, urzędowego pozwolenia i atestowanego oraz certyfikowanego sprzętu w postaci uprzęży, czy lin. Stanowią one asekurację w trakcie wykonywania wszelkich zadań na dachu, czy elewacji budynku.

Prowadzone przez nas prace wysokościowe obejmują także usuwanie zanieczyszczeń z systemu rynnowego, luk, a także wszelkiego typu łączników i okolic wlotów rynien, do których niemożliwe jest dostanie się przy pomocy drabiny, podnośników czy rozstawionych rusztowań.

W przypadku, gdy w rynnach zalegają większe ilości błota, czy przyklejonych do ich wewnętrznej powierzchni zanieczyszczeń, doświadczony alpinista przemysłowy jest w stanie usunąć te odpady przy pomocy wody pod dużym ciśnieniem lub też obfitego zalania, w celu szybszego rozpuszczenia niedrożności.

Usuwanie zatorów w rynnach dachowych kamienic – prace na wysokościach

Zapobieganie zatorom tworzącym się w rynnach dachowych polega na kontroli i regularnym usuwaniu gromadzących się tam zanieczyszczeń. Dotyczy to nie tylko rynien, ale również wszelkiego typu otworów w tym niezabudowanych szczelin i luk odpowiadających za szybsze oraz efektywniejsze odprowadzanie wody z powierzchni dachowej.

Prace wysokościowe mogą pomóc także pozbyć się pozostałości odpadów organicznych, nagromadzonych w szczelinach okien dachowych, połaciowych, jak również wszelkiego typu włazów dachowych. Wsparcie specjalistów z naszej firmy jest wskazane również, gdy do rynny spustowej, zamontowanej na danym budynku mieszkalnym, składającym się z kilku kondygnacji, przedostają się korzenie i gałęzie drzew.

Powodują one postępujące uszkodzenie mechaniczne rynny i jej szybsze korodowanie na skutek całkowitego zatamowania przepływu wody opadowej.

Prace wysokościowe Warszawa, prowadzone przez doświadczonych alpinistów przemysłowych, zatrudnionych w naszej firmie, są doskonałym rozwiązaniem, gdy niemożliwe jest użycie tradycyjnych podnośników koszowych, które nie zawsze mogą dotrzeć we wszystkie miejsca, głównie z uwagi na zaistniałe przeszkody architektoniczne.

Prace porządkowe na dachach obejmują nie tylko usuwanie śniegu, czy zagrażających przechodniom sopli lodu, zwisających z ich krawędzi. W ramach usług, jakie świadczą profesjonalni alpiniści przemysłowi, można szybko i skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń utrudniających swobodny odpływ wody z rynien dachowych.

Usługi alpinistyczne i prace wysokościowe Warszawa