Wydaje Ci się, że Twój balkon jest zupełnie bezpiecznym miejscem dla Twojego kota. W końcu nie masz na nim nic poza doniczkami, więc siatka zabezpieczająca na balkon to zbędna rzecz… Naprawdę uważasz, że Twój kot nie pokocha balkonu? Takie miejsce jest dla niego istnym placem zabaw.

Słońce, wiatr w futerku i te fantastyczne owady na wyciągnięcie łapy-to jest to, co domowe tygryski lubią najbardziej. Czy naprawdę nadal myślisz, że to mało atrakcyjne dla pupila miejsce? Jeśli zależy Ci, aby kociak był bezpieczny i nie chcesz ograniczać jego wolności, naprawdę dobrym pomysłem jest zamontowanie siatki na balkonie.

Jak to zrobić i dlaczego warto? Powiem Ci dlaczego.

Siatka dla kota na balkon – BHP przede wszystkim

Koty to bardzo ciekawskie zwierzaki. Uwielbiają poznawać nowe miejsca, a Twoje mieszkanie szybko przestaje być dla niego atrakcyjne. Dlatego szukają nowych, nieodkrytych jeszcze przez niego obszarów. Dlatego na pewno pokocha Twój balkon.

Aby jednak futrzak był na nim bezpieczny, warto zadbać o niego. Kocia siatka to idealne rozwiązanie. Dzięki temu futrzak nie będzie się nudził i przede wszystkim będzie bezpieczny. Każdy kociarz wie, że tak wszędobylskie stworzenia, jak koty muszą wsadzić nos w każdy kąt, co w przypadku balkonu jest dla niego szczególnie niebezpieczne. Taki zwierzak po prostu może wypaść z niego.

Skutków takiego wypadku nie muszę tłumaczyć, prawda?

Zabezpieczenie balkonu siatką z pewnością ochroni go przed nieszczęśliwymi wypadkami, ale także zapewni Ci święty spokój. Dzięki temu o bezpieczeństwo zwierzaka nie musisz się obawiać. I nie chodzi mi tylko o jego kondycję fizyczną. Wiadomo, że jeśli kot upadnie z wysokości, nawet jeśli spadnie na przysłowiowe cztery łapy, może poważnie ucierpieć.

Poza tym siatka doskonale chroni kota też m.in. przed zaginięciem, porwaniem czy nawet śmiercią. Wystarczy, że wyobrazisz sobie swojego pupila, który wychodząc z domu, traci orientację w terenie i nie wraca do Ciebie. Albo, kiedy ginie potrącony przez samochód czy po prostu zostaje porwany. Tak naprawdę niebezpieczeństw, które czyhają na zwierzaka, jest mnóstwo.

Chcąc ochronić go przed nimi, zamontuj siatkę na balkon dla kota. Jednak to jeszcze nie wszystkie korzyści, które daje siatka zabezpieczająca na balkon. Chroni także balkon przed nieproszonymi gośćmi, takimi jak ptaki, a chociażby gołębie potrafią być prawdziwą zmorą posiadaczy balkonów.

Kocia siatka – jaką wybrać i montować?

Strefa balkonowa to idealne miejsce wypoczynku i zabaw dla Twojego pupila. Jednak jeśli faktycznie myślisz o tym, aby zabezpieczyć przed wypadnięciem swojego zwierzaka, wybierz siatkę na balkon, która go przed tym ochroni. Na rynku jest ogromny wybór, z prostym montażem i łatwą eksploatacją.

Zanim jednak zaczniesz ją montować na balkonie, proponuję udać się do administracji budynku i uzyskać zgodę na montaż siatki dla kota. Zastanawiasz się, którą z dostępnych siatek wybrać? W sklepach zoologicznych jest naprawdę ogromny wybór. Najlepiej wybrać tą, która jest dedykowana dla ochrony zwierzaków domowych.

Siatki na balkon dla kota najczęściej są wykonane z poliuretanu i często wzmocnione drutem. Dzięki temu kot na pewno nie będzie w stanie jej przegryźć.

Tak naprawdę jednak nie musisz siatki kupować w sklepie dla zwierząt. Dobrym pomysłem są także siatki ochronne dostępne w marketach budowlanych. Wykonane z ocynkowanego drutu doskonale oprą się kocim pazurom i zębom. Dlatego na pewno dobrze się sprawdzą.

Zwróć także uwagę na wielkość oczek. Jeśli będą zbyt duże, kot z łatwością się przez nie prześlizgnie. Wydaje mi się, że idealna będzie metalowa siatka zabezpieczająca o oczkach 40 mm. Poza tym będzie tania oraz odporna na warunki atmosferyczne i kocie harce.

Montaż siatki na balkonie można wykonać samodzielnie albo zlecić jej wykonanie fachowcom. Wszystko zależy od Ciebie, czasu oraz piętra, na którym mieszkasz. Na parterze na pewno poradzisz sobie z montażem sam.

Jednak gdy mieszkasz w wieżowcu, na wysokim piętrze, polecam jednak skorzystanie w pomocy specjalistów. Dzięki temu siatka balkonowa dla kota zmontowana będzie szybko i bezpiecznie. Nie tylko dla kota, ale i dla Ciebie.

Nie jesteś fanem majsterkowania i dużych wysokości? Zleć nam montaż siatki ochronnej dla kota. W pracy na wysokościach jesteśmy specjalistami i na montażu ochronnych siatek dla zwierzaków znamy się jak nikt inny.

Usługi alpinistyczne i prace wysokościowe Warszawa