Jednym z największych wyzwań w mojej pracy jest malowanie i remont hal produkcyjnych. Tak naprawdę samo malowanie hal przemysłowych wydaje się proste i pozornie może wykonać ją każdy. Jednak diabeł tkwi w szczegółach i dlatego nie każdy powinien się tym zajmować.

O ile bowiem samo malowanie może być nawet przyjemnością, jeśli lubisz tego rodzaju zajęcie. Jednak to, co sprawia, że stać się może ogromnym wyzwaniem to powierzchnia robocza oraz wysokość, na której trzeba to zrobić. O czym warto pamiętać i kto może wykonywać tego rodzaju prace?

Malowanie natryskowe dużych powierzchni

Czym jest hala przemysłowa, na pewno wiesz. Wystarczy spojrzeć na jej rozmiary, żeby wiedzieć, że jej malowanie do łatwych nie należy. Zatem nawet jeśli masz zacięcie malarskie, widząc tak duży obiekt do pomalowania, możesz zwątpić. Na szczęście i na takie powierzchnie jest sposób.

Dziś nikt już nie porywa się na malowanie tego rodzaju konstrukcji ręcznie. Zresztą trudno sobie nawet wyobrazić, ile trwałoby takie malowanie. Dlatego stosowane jest malowanie natryskowe. To bez dwóch zdań najbardziej wydajna i najszybsza metoda na pomalowanie elewacji tego rodzaju budowli. Dzięki temu można pomalować dużą powierzchnię w relatywnie krótkim czasie.

Wielkie powierzchnie wymagają jednak odpowiedniego podejścia do nich. Dlatego nie każdy powinien zajmować się malowaniem stalowych czy betonowych hal, zbiorników czy magazynów. Przede wszystkim dlatego, że wymaga to nie tylko specjalistycznego sprzętu, odpowiednio dobranych farb, ale także doświadczenia.

Często bowiem takie hale przemysłowe to konstrukcje o dużej wysokości. Co prawda może nie takie jak wieżowce w mieście, ale równie imponujące. Dlatego ich malowanie warto zlecić profesjonalnym alpinistom przemysłowym, którzy na tego rodzaju pracach znają się jak nikt inny. Malowanie wielkoformatowych powierzchni wymaga obycia z przestrzenią i wysokością oraz odpowiedniej praktyki.

Dlatego coraz częściej właściciele takich obiektów zlecają mi wykonanie tych prac. Jednak samo malowanie to jeszcze nie wszystko.

Remonty i konserwacje hal przemysłowych

Na samym pomalowaniu nigdy się nie kończy. Jeśli już bowiem zajmować się tego rodzaju malowaniem dużych powierzchni, warto wykonać to kompleksowo. Często samo malowanie nie wystarczy albo po prostu jest zakończeniem usługi konserwacji hali czy jej remontu.

Każdy właściciel tego rodzaju obiektu powinien zgodnie z prawem dbać o jej stan, aby nie stwarzał zagrożenia dla osób w nim lub obok niego przebywających. Dlatego każdy z nich musi obowiązkowo zaliczyć test bezpieczeństwa i zachowania zasad BHP.

Jeśli go nie przejdzie, zostanie zamknięty i wyłączony z użytkowania. Stąd tak ważne jest utrzymanie wszelkiego rodzaju hal przemysłowych w należytym stanie technicznym. Z racji tego, że są one narażone na szereg czynników zewnętrznych, o korozje czy różnego rodzaju ubytki w konstrukcji nietrudno.

Remont hal przemysłowych polega na naprawie wadliwych elementów, oczyszczeniu powierzchni z nagromadzonych odpadów i wreszcie, na końcu na antykorozyjnym malowaniu powłoki. A to mnóstwo prac, które koniecznie należy wykonać, aby hala była dopuszczona do bezpiecznego użytkowania.

Malowanie i remonty hal przemysłowych na wysokościach

Specjalistyczne malowanie ścian hal przemysłowych znajdziesz w mojej ofercie usług. Posiadam ogromne doświadczenie w nakładaniu powłok malarskich oraz remontach wielkogabarytowych obiektów. Jeśli bowiem nie masz czasu, doświadczenia ani praktyki w pracy na wysokościach, lepiej zleć je doświadczonemu alpiniście przemysłowemu.

Do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie i z najwyższą starannością. Jako doświadczony specjalista posiadam odpowiedni sprzęt do malowania przemysłowego oraz wymagane certyfikaty. Skoro więc oferuję najwyższą jakość usługi oraz błyskawiczne i staranne wykonanie, po co miałbyś szukać dalej?

Nie polecam prac na wysokościach osobom, które nie mają ku temu predyspozycji i przygotowania. W malowaniu natryskowym hal przemysłowych jak nigdzie indziej najważniejsze jest bezpieczeństwo. I tu nie ma innej opcji.

Bez dwóch zdań, podczas remontów i malowania hal przemysłowych techniki alpinistyczne sprawdzą się najlepiej. Dzięki temu jestem w stanie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, czego nie daje tradycyjna technika malowania.

Jeśli szukasz profesjonalnego alpinisty miejskiego, który zajmie się kompleksowo zadaniem, zapraszam do kontaktu ze mną.

Usługi alpinistyczne i prace wysokościowe Warszawa