Wykorzystywany w pracach prowadzonych na wysokościach profesjonalny sprzęt alpinisty przemysłowego musi spełniać restrykcyjne normy BHP. Stanowi on podstawowe zabezpieczenie osób zajmujących się m.in. czyszczeniem okien w biurowcach lub też wykonywaniem drobnych napraw elewacji budynków.

Alpinistyka przemysłowa wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, niezbędnego w trakcie pracy na wysokościach. Oferowane przez nas mycie okien na wysokości Warszawa, jak również czyszczenie i malowanie elewacji, wymaga doboru indywidualnego ekwipunku, umożliwiającego wykonanie tego typu działań.

Sprzęt ten posiada wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty jakości. Został on stworzony z najlepszych komponentów, co stanowi gwarancję tego, że sprawdzi się w każdych warunkach atmosferycznych i o dowolnej porze roku. Nowoczesny sprzęt alpinistyczny to wyposażenie w postaci karabinków, lin, taśm i przyrządów zaciskowych.

W trakcie wykonywania takich działań jak usługi alpinistyczne, przydadzą się także przyrządy zjazdowe i asekuracyjne, a także wszelkiego typu akcesoria. To sprzęt, który wytrzymuje spore obciążenia, jak również umożliwia swobodne przemieszczanie się po elewacji danego budynku lub też montaż reklam czy bilbordów.

Karabińczyki i uprzęże przemysłowe

Uprząż przemysłowa jest wykorzystywana w trakcie świadczenia przez naszą firmę takich usług, jak mycie okien na wysokości Warszawa. Jest ona wyposażona w specjalnie dobraną piankę. Tego typu rozwiązanie stosuje się także w wspinaczce wysokogórskiej, odbywającej się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.

Materiał zastosowany w pasie biodrowym i na pętlach udowych uprzęży jest uformowany w taki sposób, aby idealnie dopasował się do kształtu ciała alpinisty przemysłowego. Pętle udowe są bardzo wygodne i szerokie, co zapewnia komfort w trakcie wiszenia na linie, a także stanowi skuteczną asekurację.

Prace wysokościowe wymagają również zastosowania odpowiednio dobranych karabinków. Mogą one być wyposażone w automatyczny zamek i otwierać się, zarówno prawo, jak i lewostronnie. Kształt karabińczyków jest dopasowany do bloczków i płytek stanowiskowych.

Konstrukcja tego akcesorium jest wykonana z materiału odpornego na korodowanie i zazwyczaj poddana jest także procesowi anodyzacji. Karabińczyk wykorzystywany w alpinistyce przemysłowej ma bardzo duży udźwig, jak również ponad 20 kN wytrzymałości, co stanowi gwarancję, że nie ulegnie on uszkodzeniu pod wpływem bardzo dużych obciążeń.

Liny przeznaczone dla alpinistów przemysłowych

Prace wysokościowe wymagają wykorzystania także lin alpinistycznych. Stanowią one podstawowy element ekwipunku osób zajmujących się alpinistyką przemysłową. Dobrze dobrana lina gwarantuje pełne bezpieczeństwo w trakcie wykonywania zadań na wysokości.

Liny alpinistyczne o specjalistycznym przeznaczeniu to produkty wyróżniające się odpowiednią rozciągliwością i wysoką trwałością statyczną, a także wytrzymałością na otarcia i uszkodzenia mechaniczne. To ekwipunek alpinisty przemysłowego, posiadający specjalnie wykonany oplot z materiału PES i rdzeń z komponentu PA.

Świadczone przez nas usługi alpinistyczne odbywają się z wykorzystaniem specjalnie dobranych przyrządów. Jednym z nich jest tak zwana ławeczka. To stabilna konstrukcja, umożliwiająca zawiśnięcie na dużej wysokości w bardzo wygodnej dla alpinisty przemysłowego pozycji.

Umożliwia ona między innymi swobodne czyszczenie i malowanie elewacji w pozycji półsiedzącej. Ławeczka ułatwia także oferowane przez nas mycie okien na wysokości Warszawa. To ekwipunek alpinisty przemysłowego, wykonany z wytrzymałej pianki i materiałów odpornych na przedziurawienie, pękanie czy przetarcie.

W codziennej pracy alpinisty przemysłowego przydaje się uprząż, karabińczyki, liny czy bloczki. To zaawansowane technologicznie akcesoria, wyróżniające się wysoką jakością i wykonaniem z odpowiednio dobranych materiałów. Umożliwiają one swobodne i bezpieczne świadczenie usług, do których zalicza się mycie okien na wysokościach czy też montaż reklam na elewacjach budynków.

Usługi alpinistyczne i prace wysokościowe Warszawa