Chciałbyś, aby drzewa w Twoim ogrodzie super wyglądały? Tak, aby nie rzucały zbyt dużo cienia, a ich korony były zadbane? Zatem, na pewno potrzebują one odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki regularnemu dbaniu, przycinaniu i usuwaniu obumarłych gałęzi na pewno będą rosły zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Na tym właśnie polega pielęgnacja zieleni.

Tylko że pod tym terminem wiele osób wyobraża sobie tylko wyrywanie chwastów koszenie trawnika. Jednak w pielęgnacji zieleni wysokiej na pewno przyda się pomoc fachowca od prac na wysokościach.

Alpinistyka przemysłowa w służbie pielęgnacji zieleni

Tak naprawdę utrzymanie zieleni w odpowiedniej kondycji wcale nie jest proste. I nie mam na myśli tylko przydomowego ogródka, ale także miejsca użyteczności publicznej jak m.in. parków. Często na pewno widziałeś piękne, majestatyczne drzewo rosnące przy drodze czy w linii chodnika. Jego rozłożyste gałęzie sięgały niemal do ziemi, a bujna korona dawała schronienie ptakom. Widok bez wątpienia unikalny.

Tylko że ja patrzę na to drzewo nieco z innej perspektywy. Jeśli rośnie w linii chodnika i nikt nie zadbał o jego pielęgnację, stanowi potencjalne zagrożenie dla przechodniów, jak i kierowców samochodów. Dlatego pielęgnacja terenów zielonych nie sprowadza się jedynie do niskiego pułapu, na którym rosną krzewy czy trawa. O wiele trudniej jest zadbać o drzewa.

Oczywiste jest, że o takie drzewo w miejscu publicznym powinny dbać odpowiednie służby. Jednak często i one mają tyle pracy, że nie są w stanie zadbać o całą zieleń.

A co, gdy sam jesteś właścicielem pięknego ogrodu, w którym masz nasadzone stare drzewa? O nie także koniecznie należy zadbać.

Stare drzewo oprócz walorów estetycznych stanowi także potencjale zagrożenie. Tym większe, im bliżej domu rośnie. Wystarczy porywisty wiatr czy burza, a takie drzewo może się połamać i upaść na dom. A wtedy koszty naprawy mogą być naprawdę ogromne. Dlatego zawsze zalecam odpowiednią pielęgnację drzew i zieleni wysokiej.

Jednak lepiej nie podejmować się do tych prac na własną rękę. Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie tych prac firmie zajmującej się alpinizmem przemysłowym.

Alpinizm przemysłowy – pielęgnacja drzew na wysokim poziomie

Prace ogrodnicze w zasadzie każdy może wykonywać sam. A jeśli jeszcze ma zapał ogrodnika, może połączyć przyjemne z pożytecznym. Jeśli jednak w grę wchodzą wysokie drzewa, zostaw te prace profesjonaliście. Jako alpinista przemysłowy mam do tego rodzaju prac niezbędne przygotowanie oraz sprzęt.

Podczas pielęgnacji i wycinki drzew wykorzystuję system linowy, który zapewnia bezpieczeństwo wykonywanych prac. Na pewno chcesz wiedzieć, dlaczego właśnie najlepiej sprawdzi się tu alpinista miejski taki jak ja. W końcu można zamówić samochód z podnośnikiem koszowym i wyciąć zbędne gałęzie. No właśnie, nie zawsze się to sprawdza.

Jeśli w bliskim sąsiedztwie znajdują się budynki albo miejsca, w którym przebywa sporo ludzi, technika alpinizmu sprawdzi się najlepiej. W moim pakiecie usług znajdziesz wszelkiego rodzaju usługi pielęgnacyjne zieleni. To pojęcie obejmuje nie tylko pielęgnacyjne cięcie drzew i krzewów, ale także zadbanie o bezpieczeństwo i estetykę.

W końcu nie tylko chodzi o to, aby roślina dawała mniej lub więcej cienia, ale także by dobrze się prezentowała. Formowanie koron drzew, ich rozluźnianie, czyli wycinka zbędnych gałęzi oraz obniżanie ich wysokości to moja specjalizacja.

Bez problemu odnajduję się nawet na najwyższym poziomie korony drzewa, a pracę wykonam profesjonalnie, bezpiecznie i przede wszystkim szybko.

Dlaczego właśnie alpinista?

Wycinka czy pielęgnacja zieleni wysokiej wcale nie należy do łatwych. Wymaga wyjątkowych umiejętności, świetnej kondycji i doświadczenia. Poza tym niezbędna jest także praktyka w pracy na wysokościach oraz specjalistyczny sprzęt.

Dlatego dzięki takim osobom jak ja, czyli alpinistom przemysłowym odpowiednia pielęgnacja zieleni wysokiej nie byłaby po prostu możliwa. A przynajmniej nie tak, jak to powinno faktycznie się odbywać. Czyli bezpiecznie, profesjonalnie i fachowo. Wycinka czy w ogóle pielęgnacja drzew wymaga naprawdę wiele umiejętności i odpowiedniego sprzętu.

Jeśli bowiem nie zachowasz odpowiednich środków ostrożności, samodzielne wycinanie drzew czy ich pielęgnacja może zakończyć się wypadkiem. Dlatego postaw na profesjonalistę. Jestem w stanie oferować szybką i bezpieczną oraz profesjonalną pielęgnację zieleni wysokiej.

Usługi alpinistyczne i prace wysokościowe Warszawa