Wydaje Ci się, że praca alpinisty przemysłowego jest prosta, łatwa i przyjemna. No, jest. Jednak nie tylko z samych przyjemności się składa. To przede wszystkim wymagająca i trudna praca, o której mało osób wie.

Jestem alpinistą przemysłowym i dobrze wiem, na czym polega praca na wysokościach. To przede wszystkim niesamowita przyjemność, ale także i wymagająca praca, często wykonywana w ekstremalnych warunkach.

I wcale nie mam na myśli zdobywania ośmiotysięczników, a chociażby obsługę silosów. Na czym polega i dlaczego nie jest tak prosta, jak może się wydawać? Zaraz się dowiesz dlaczego.

Alpinistyka przemysłowa przy obsłudze silosów

Silosy to ogromne zbiorniki, w którym przechowuje się najczęściej sypkie półprodukty. Jak wyglądają takie obiekty, chyba każdy wie. Jednak to, że są to faktycznie potężne konstrukcje to jeszcze nic. Największym wyzwaniem podczas ich użytkowania jest, bez wątpienia ich oględnie mówiąc, obsługa. Na czym polega? Nie wystarczy bowiem postawić silos spełniający odpowiednie normy.

Taki obiekt trzeba jeszcze odpowiedni zabezpieczyć i regularnie konserwować i czyścic. A to już praca nie dla każdego. Na szczęście czasy, kiedy do mycia i czyszczenia takich ogromnych powierzchni, angażowane były osoby przypadkowe, minęły. Trudno zresztą dziś wyobrazić sobie osobę bez przygotowania alpinistycznego, która wykonuje tego rodzaju prace.

Do takich prac coraz częściej angażowani są profesjonaliści z uprawnieniami alpinistycznymi. Praca na wysokościach, bo w końcu o nich mowa to naprawdę ogromne wyzwanie. I z pewnością nie jest odpowiednia dla osób, które mają lęk wysokości czy po prostu brak pojęcia na temat prac wysokościowych. W takiej sytuacji bezpieczeństwo i zasady BHP to podstawa.

Nie ma się czemu dziwić, w końcu praca na wysokościach jest naprawdę niebezpieczna. Nawet z punktu widzenia alpinisty przemysłowego. Dlatego tylko osoby takie jak ja, zajmujące się usługami alpinistycznymi są w stanie sprostać zadaniu. Na czym więc konkretnie polega obsługa silosów?

Profesjonalne mycie i czyszczenie silosów na wysokim poziomie

Każdy zbiornik czy silos powinien być zadbany, Z upływem czasu na jego ścianach i dnie powstają niepożądane naloty. Nie tylko są nieestetyczne, ale także są doskonałym środowiskiem dla rozwoju grzybów czy innych związków chorobotwórczych. Dlatego taki obiekt powinien być regularnie myty, odkurzany i po prostu czyszczony.

Nie trzeba być ekspertem od higieny, żeby wiedzieć, że przechowywanie produktów spożywczych, bo najczęściej właśnie one są magazynowane w silosach w zanieczyszczonym zbiorniku, jest niebezpieczne dla zdrowia. Zatem potrzebne jest ich czyszczenie. Najlepiej w takich miejscach sprawdzają się techniki alpinistyczne. Przede wszystkim dlatego, że dostęp linowy jest najprostsza metoda na dotarcie do trudnodostępnych miejsc.

Nie wystarczy przecież postawić drabiny czy rusztowania wewnątrz zbiornika, aby prace wysokościowe były wykonane profesjonalnie. Zresztą dość trudno byłoby ustawić metalowe rusztowanie w środku silosu. Dlatego tego rodzaju prace alpinistyczne zlecane są mnie. Posiadając uprawnienia oraz ogromne doświadczenie w obsłudze silosów gwarantuje nie tylko najwyższą jakość wykonanych prac, ale także pełne bezpieczeństwo.

Zajmuję się myciem elewacji silosów, jak również ich czyszczeniem. Pracuję na wysokościach przy wykorzystaniu najlepszych technik wspinaczkowych oraz z użyciem specjalistycznego sprzętu. Jednak samo czyszczenie i mycie to za mało, aby zapewnić pełną obsługę silosów.

Kompleksowa obsługa silosów

Wykorzystując techniki alpinistyczne, jestem w stanie dotrzeć do wszystkich zakamarków i niedostępnych miejsc. Dlatego jednym z najczęstszych moich zleceń jest obsługa silosów. To zbiorniki, które mają kilka, a nawet kilkanaście metrów wysokości. Stąd zlecenie wykonania obsługi takich obiektów warto powierzać specjaliście, który na pracach wysokościowych zna się jak nikt inny.

Posiadam nie tylko odpowiednie uprawnienia i certyfikat IRATA, ale także doświadczenie w realizacji tego rodzaju zleceń. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej obsługi silosów, skontaktuj się ze mną. W zakresie moich usług mam mycie i czyszczenie sezonowe hal silosów oraz konserwację wysokopowierzchniowych obiektów przemysłowych.

Usługi alpinistyczne i prace wysokościowe Warszawa