Nie jest żadną tajemnicą, że budynek, aby był efektowny, powinien być zadbany. Dlatego warto o niego dbać nie tylko od środka, ale także z zewnątrz. Jedną z najlepszych metod na to, jest odświeżanie i malowanie elewacji.

Co prawda wielu osobom wydaje się, że na pięćdziesiątym piętrze raczej nikt nie zwraca uwagi na to, czy fasada jest pomalowana, czy nie. Jasne, można tak myśleć.

Tylko, jak to świadczy o właścicielu czy zarządcy budynku? Albo na przykład dach, z którego farba już dawno zeszła? No właśnie, raczej słabo. Zaniedbany, brudny, na pewno przestaje być wizytówką właściciela.

Co zrobić, żeby to zmienić? Odpowiedź jest prosta. Pomalować!

Alpinistyczne malowanie na wysokościach

Tak naprawdę wszystkie budynki, bez względu na wysokość narażone są na zanieczyszczenia. To nie tylko brud miejski, ale także promieniowanie UV czy czynniki atmosferyczne. Wszystko to wpływa na wygląd budynku. Dlatego nawet najlepiej wykonany budynek zaczyna wyglądać, umówmy się, mało estetycznie. I tu nie ma żadnej reguły, wszystkie z nich.

Co prawda te, które są zlokalizowane w centrum miasta szybciej, niż te poza nim. A nie ma co kryć, to jak wygląda budynek, świadczy o jego właścicielu. Na pewno, więc nie chcesz, aby Twoja nieruchomość wytykana była jako przykład braku estetyki.

Co powinieneś zrobić, jeśli zauważysz brzydkie zacieki czy odpryski na budynku? To proste, pomaluj go. Najprostsze metody najczęściej są najskuteczniejsze. O ile jednak niskie budynki możesz pomalować sam, o tyle, jeśli chodzi o wieżowce czy drapacze chmur, lepiej zostaw to specjalistom od pracy na wysokościach.

Zatrudnienie alpinisty przemysłowego takiego jak ja będzie tu najlepszym rozwiązaniem. Na czym polega malowanie na wysokościach? Chcesz wiedzieć, dlaczego właśnie alpinista? Zaraz Ci wyjaśnię.

Malowanie na wysokościach – zadanie dla profesjonalisty

Wydaje Ci się, że malowanie na dużym pułapie to nic trudnego, a jedyna różnica między malowaniem altanki a drapacza chmur sprowadza się jedynie do różnicy w wysokości, na której jesteś? No, poniekąd tak. Jednak ta różnica ma ogromne znaczenie.

Przede wszystkim wyobraź sobie, że osoba bez doświadczenia i odpowiednich kwalifikacji zawisa na wysokości kilkudziesięciu czy kilkuset metrów. Już na starcie pojawia się problem z koordynacją ruchów. Jak wszystkie niezbędne narzędzie mieć pod ręką, pomalować elewację i nie spaść? No właśnie.

Na pewno wielu z was widziało kiedyś ogrodzone chodniki, ustawione rusztowania i utrudniony dostęp do biurowca, bo właśnie trwało malowanie. Tradycyjne techniki malowania na wysokościach są nie tylko męczące, ale i mało efektywne. Poza tym na przygotowanie miejsca pracy traci się strasznie dużo czasu. I w rezultacie malowanie wieżowca trwa w nieskończoność.

Być może dlatego niektórym może się wydawać, że każdy może to robić. Otóż nie, nie każdy. Tylko fachowiec, który zna techniki alpinistyczne, rodem ze sportów wspinaczkowych odmaluje elewację nie tylko szybko, ale i dokładnie.

Chcesz wiedzieć dlaczego? Bo posiada przygotowanie, doświadczenie oraz niezbędny sprzęt do takiej pracy.

Malowanie na wysokościach – bezpieczeństwo jest najważniejsze

Na pewno wydaje Ci się, że alpinistyczne malowanie budynków to prosta sprawa. W końcu wystarczy mieć specjalistyczny sprzęt i gadżety do malowania. Gdyby było to tak proste, każdy mógłby to robić. Skoro nie robi, zatem coś w tym malowaniu elewacji na wysokościach musi być, prawda? No i jest.

Do malowania biurowców nie wystarczy sam sprzęt. Tym bardziej że jest zupełnie inny niż ten, który wykorzystuję podczas górskich wspinaczek. Moje uprzęże i liny są specjalnie dostosowane do użytku w miejskich warunkach i posiadają odpowiednie atesty. Ja sam również posiadam odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w pracy na linach.

Praca na wysokościach wiąże się z ogromnym ryzykiem, które wpisane jest w moją pracę. Dlatego zabezpieczenie miejsca, w którym pracuję oraz własne i innych bezpieczeństwo jest tu najważniejsze. I tu nie ma żadnej drogi na skróty, wierz mi.

Potrzebujesz odświeżyć elewację biurowca, domu czy drapacza chmur? Skontaktuj się ze mną. Nie ryzykuj bezpieczeństwa swojego i innych. Każdą elewację pomaluję szybko, bezpiecznie i dokładnie. Sprawdź moje realizacje i zobacz, na co mnie stać.

Usługi alpinistyczne i prace wysokościowe Warszawa