Wiele osób posiadających balkony lub tarasy, zastanawia się nad tym, które rozwiązanie jest lepsze: kolce na ptaki – plastikowe czy metalowe. Bez względu na wybór materiału, z którego wykonana ma być wyżej wymieniona konstrukcja, jej montaż warto powierzyć alpinistom przemysłowym.

W sprzedaży dostępne są, zarówno plastikowe, jak i metalowe kolce na ptaki. Zadaniem tych konstrukcji jest przede wszystkim odstraszanie wyżej wymienionych zwierząt od powierzchni balkonu, szczególnie, gdy pragną znaleźć one tam schronienie i uwić gniazdo.

Pozbycie się ptaków z balkonu wymaga zastosowania radykalnych rozwiązań. Niektóre osoby skłaniają się do montażu plastikowych kolców na swoich balkonach. Kolce wykonane z tworzywa sztucznego są zamocowane na listwach. To konstrukcję wysokie i gęste, które można zamówić w kilku kolorach do wyboru.

Wadą kolców wykonanych z plastiku jest przede wszystkim to, że skutecznie zabezpieczają one powierzchnię balkonów, jedynie przed małymi ptakami, a nie sprawdzają się w przypadku większych okazów. Wówczas należy rozważyć montaż kolców z metalu. Jest to konstrukcja skutecznie zabezpieczona przed ryzykiem korodowania. To jedna z najczęściej wybieranych metod odstraszania ptaków.

Metalowe kolce wyróżniają się wysoką jakością wykonania i odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Bez względu na wybór rodzaju kolców, ich montaż warto powierzyć firmom świadczącym prace wysokościowe. Jedną z nich jest nasze przedsiębiorstwo, które zatrudnia takie osoby, jak alpiniści przemysłowi Warszawa.

Kolce na ptaki plastikowe czy metalowe – montaż

Skuteczność w odstraszaniu ptaków z powierzchni balkonów jest uwarunkowana prawidłowym montażem kolców, bez względu na to, czy są one wykonane z plastiku czy też metalu. W przypadku samodzielnego mocowania tych elementów może dojść także do uszkodzenia elewacji budynku i balustrady.

Dlatego też sprawdzonym rozwiązaniem jest powierzenie wyżej wymienionego zadania specjalistom, którzy od lat zajmują się tego typu usługami. Profesjonalni alpiniści przemysłowi, którzy są zatrudnieni w naszej firmie, bez problemu podejmą się montażu kolców metalowych czy plastikowych, których działanie ma na celu odstraszenie ptactwa.

Doświadczenie zawodowe, jakim wyróżniają się nasi pracownicy, pozwala im na wykonywanie nawet bardzo skomplikowanych działań, do których zaliczają się prowadzone przez nich prace na wysokościach. Dlatego można mieć pewność, że zamontowane przez nich kolce będą spełniać swoje zadanie, a jednocześnie nie będą stanowić zagrożenia dla użytkowników balkonu czy też osób postronnych.

Warto pamiętać o tym, że dobrze zamontowane kolce to konstrukcja, które mimo swojej skuteczności, nie wyrządza krzywdy ptakom.

Szybkie i sprawne mocowanie kolców przeciw ptakom

Szybki i sprawny montaż kolców, który można powierzyć naszej firmie, zajmującej się między innymi takimi działaniami, jak prace wysokościowe Warszawa, może być wykonywany bez względu na typ budynku czy ilość jego kondygnacji.

Doświadczenie zawodowe, jak również wiedza merytoryczna, sprawiają, że nasi alpiniści przemysłowi są w stanie podjąć się nawet bardzo skomplikowanego montażu kolców różnego typu. W trakcie jego przeprowadzania, specjaliści zatrudnieni w naszej firmie dbają o to, aby nie doszło do uszkodzenia elewacji jak również balustrady balkonu, co mogłoby grozić konsekwencjami dla właściciela danego mieszkania.

Dodatkowymi miejscami, w których można zamontować kolce przeciwko ptakom są parapety, barierki, krawędzie dachów, gzymsy, daszki i inne elementy, mogące pełnić funkcję lądowiska dla ptaków. Montaż metalowych lub plastikowych kolców na gołębie, w zależności od typu powierzchni, na której mają być one zamocowane, odbywa się przy pomocy wkrętów lub też specjalnego kleju.

Alpiniści przemysłowi dysponując rękawicami i ochronnymi okularami, mogą przeprowadzić montaż, gdy temperatura powietrza na zewnątrz osiąga nawet wysokie wartości dodatnie.

Stojąc przed dylematem czy zamontować kolce metalowe czy plastikowe, nie warto zapominać o tym, aby zadanie to powierzyć specjalistom. Zatrudnieni do tego celu alpiniści przemysłowi wykonają je w sposób profesjonalny, szybki i z zachowaniem wszystkich wymaganych środków bezpieczeństwa.

Usługi alpinistyczne i prace wysokościowe Warszawa