Na forach internetowych pojawia się pytanie, czym zajmuje się alpinista przemysłowy? Ta trudna profesja wiąże się z pracą na wysokościach, dlatego też wymaga doskonałej kondycji fizycznej, odpowiednich predyspozycji psychicznych i specjalistycznych szkoleń.

Alpinizm przemysłowy z angielskiego Rope Access to praca na wysokości, która jest przeprowadzana w podwieszeniu lub też w podparciu. Osoby decydujące się na wykonywanie tej profesji, korzystają z technik wspinaczkowych i jaskiniowych z zabezpieczeniem linowym, tak zwaną uprzężą.

Usługi alpinistyczne są bardzo popularne, ponieważ wykorzystuje się je w miejscach, gdzie nie ma możliwości zastosowania tradycyjnych drabin, podnośników czy rusztowań, z uwagi na zbyt duże koszty tego przedsięwzięcia lub też bariery architektoniczne.

Alpinista przemysłowy powinien mieć doskonałą kondycję fizyczną i odpowiednie predyspozycje psychiczne. Usługi alpinistyczne wykonywane są przez osoby pozbawione lęku wysokości i przygotowane do pracy w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, w różnych porach roku. Osoby pragnące świadczyć usługi jako alpinista przemysłowy, powinny mieć doświadczenie we wspinaczce.

Ponadto są one zobowiązane do odbycia specjalistycznego kursu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz obsługi urządzeń na wysokościach. Przed przystąpieniem do kursu, wymagana jest konsultacja lekarza z zakresu medycyny pracy, który zdecyduje o wystawieniu zaświadczenia o możliwości pracy danej osoby na wysokościach.

Czym zajmuje się alpinista przemysłowy? Jaki jest zakres jego pracy?

Prace wysokościowe, wykonywane przez alpinistów przemysłowych, dotyczą montażu reklam, czyszczenia i malowania elewacji, wykonywania drobnych napraw, jak również czyszczenia okien oraz elementów konstrukcyjnych, znajdujących się w budynkach na dużych wysokościach.

Działania te można powierzyć naszej firmie, która od wielu lat świadczy profesjonalne usługi alpinistyczne Warszawa. W ramach prowadzonej działalności wykonujemy serwis elewacji budynków, jak również prace interwencyjne. Likwidujemy zagrożenia w postaci luźnych elementów dachów i fasad, pękniętych szyb, oddzielonych tynków, a także innych części konstrukcyjnych budynków, które znajdują się na ich zewnętrznej stronie.

Usługi alpinistyczne, które można zamówić w naszej firmie, obejmują także usuwanie sopli lodu i innych oblodzeni w okresie zimowym, zagrażających osobom znajdującym się w pobliżu budynku. Zazwyczaj do każdego zadania oddelegowanych jest, co najmniej dwóch naszych specjalistów.

Czyszczenie okien na wysokościach i montaż reklam

Prowadzone przez alpinistów przemysłowych prace wysokościowe dotyczą, zarówno biurowców, apartamentów, jak i obiektów komercyjnych czy budynków przemysłowych. Osoby, którym powierza się takie zadania, jak czyszczenie okien na wysokości, wykonują wszystkie prace z zachowaniem szczególnych środków ostrożności i przepisów BHP, adekwatnych do tego stanowiska.

Dzięki temu działania te nie stanowią zagrożenia, zarówno dla przechodniów, jak i osób, które znajdują się wewnątrz danego budynku. Prace wysokościowe, realizowane przez naszą firmę, wiążą się także z wykonywaniem drobnych napraw w wieżowcach i budynkach wielokondygnacyjnych.

Profesjonalna alpinistyka przemysłowa wykorzystuje specjalistyczny sprzęt do prac na wysokościach. Podstawowymi akcesoriami, które są niezbędne w trakcie przeprowadzania takich działań, jak montaż reklam Warszawa, są solidne uprzęże i atestowany oraz certyfikowany sprzęt linowy, umożliwiający swobodne oraz szybkie przemieszczanie się po poszczególnych kondygnacjach budynków. Odpowiednie wyposażenie jest bardzo istotne z uwagi na to, że niektóre obiekty posiadają elewację składającą się z elementów szklanych lub też mają liczne utrudnienia architektoniczne..

Alpinista przemysłowy to osoba, która przeprowadza prace na wysokości. Polegają one nie tylko na czyszczeniu elewacji i okien lub montażu reklam, ale również na profesjonalnym wykonywaniu drobnych napraw.

Usługi alpinistyczne i prace wysokościowe Warszawa